Hey, this photo is ©

GALOPP-FOTO: Pozvánka na vernisáž

19.7.2016 ,

Rádi bychom Vás tímto pozvali na vernisáž fotografií, která proběhne v neděli 21. června při příležitosti nejbohatšího rovinného dostihu Střední Evropy a tím je 95. Mercedes Benz České derby. Fotografie z tvorby členů skupiny GALOPP-FOTO si budete moci prohlédnout v průběhu celého dostihového dne v 1. patře v prostorách vedle Vision Restaurant. Svá díla zde vystavili autoři: Martin Haleš, Martina Burianová, Martin Kozák, Jakub Frühauf a Marek Duda.

Martin Haleš

Jako fotograf se převážně věnuje fotografování letadel a vodních sportů jako je kiteboarding, windsurfing či jachting. Během své fotografické praxe se opakovaně zúčastnil rallye Dakar jako fotograf a v současné době se věnuje fotografování letecké akrobacie na úrovni seriálu Red Bull Air Race. K fotografování koní se dostal náhodou před pěti lety, kdy byl u zrodu časopisu Galopp Reporter. Jako fotograf a foto editor měl možnost účastnit se a fotografovat největší evropské mítinky, které byly vstupem pro vydávaný časopis. Během této doby získával cenné zkušenosti od odborníků a expertů na tuto problematiku u nás i ve světě. V roce 2013 založil skupinu GALOPP-FOTO jako otevřený projekt pro všechny fotografy se zaměřením na focení koní. V rámci tohoto projektu spolupracuje s pořadateli dostihů a veřejných akcí s podobným zaměřením. Na jedné straně se snaží komunikovat s pořadateli a nabídnout jim profesionální výstup a na straně druhé organizuje foto workshopy a učí začínající fotografy jak správně tyto výstupy pořizovat.

_M1_0030

Martina Burianová

Od roku 2010 se věnuje fotografování koní při trénincích, na závodech a na výstavách, které se konají nejen v České republice, ale i v Polsku, Itálii, Švédsku a v dalekých USA. Od roku 2013 se aktivně spolupodílí na vedení skupiny GALOPP-FOTO. Nejen, že v rámci skupiny zajišťuje profesionální fotografické výstupy, ale také učí začínající a pokročilé fotografy prostřednictvím e-booků a foto workshopů, jak fotografovat koně. V roce 2014 uspořádala svou první výstavu fotografií koní v centru Prahy, v prostorách u Staroměstského náměstí. V roce 2015 zakládá v souvislosti s výukou fotografování koní novou webovou stránku jakfotitkone.cz. S jejími fotografiemi a články se můžete setkat nejen na internetu, ale i v tištěných magazínech zaměřených na jezdectví, jako je časopis Svět koní, Koně & hříbata, Jezdectví, Western & Rodeo, Hiporehabilitace a další.

_M1_0011

Martin Kozák

Fotografii se intenzivně věnuje od roku 2005, z toho posledních pět let prakticky výhradně sportu. Za uplynulou dobu se zúčastnil více než 450 sportovních akcí všech velikostí a významů. Jeho fotografie se pravidelně objevují na výstavě Czech Press Photo. Za svůj největší fotografický zážitek považuje účast na nejtěžším etapovém motoristickém závodě Dakar rally v roce 2015, kde působil jako fotograf týmu Tatra Buggyra Racing. Své bohaté zkušenosti se snaží předávat dál v podobě přednášek, besed i workshopů a také prostřednictvím autorské knihy s názvem Velká kniha sportovní fotografie, která si klade za cíl naučit čtenáře základy fotografování sportu.

_M1_0005

Jakub Frühauf

Fotografování se věnuje zhruba 3 roky, naplno však až od roku 2014 v témže roce započal spolupráci se skupinou GALOPP-FOTO a fotografování dostihových závodů se zařadilo po bok jeho nejoblíbenějších sportovních disciplín, které mimo jiné jsou také rally, motocross a další adrenalinové sporty jak se můžete přesvědčit na jeho autorském webu. V roce 2014 se těšil ze svého prvního triumfu, kdy se stal absolutním vítězem soutěže Sport amatér foto 2014 v konkurenci téměř 300 fotografu a bez mála 700 fotografií a jak jinak než se snímkem z dostihového prostředí. Jak on sám říká: „dostihové závody mě v rámci fotografie posunuly zas o kus dál, není snadné vymýšlet stale nové a nové uhly pohledu, ale ten pocit, kdy ležíte uvnitř oblouku a koně probíhají jen pár decimetrů od Vás je úžasný, stejně tak jako skvělá atmosféra, při které koně dobíhají k pomyslné cílové pásce. To je to, proč se na dostihové závody stále vracím.“

_M1_0026

Marek Duda

Fotografii se začíná věnovat v létě 2013, kdy si pořizuje svou první zrcadlovku. K focení koní – potažmo dostihů – se dostává skrze stáj Luka Racing před začátkem dostihové sezóny 2014. Přijímá výzvu stát se jejich dvorním fotografem a rodí se spolupráce, která trvá dodnes. Jako amatérský fotograf část své práce prezentuje pod hlavičkou zmíněné stáje, ale jelikož se nevěnuje jen focení dostihů, najdete jeho fotografie z jiných odvětví pod jeho vlastním jménem.

_M1_0004

Budeme velice rádi, když všechny autory svou návštěvou přijdete podpořit a přejeme Vám krásný zážitek z dostihového dne! Tým GALOPP-FOTO.