Hey, this photo is ©

Foto článek: Máte svolení použít autorské fotografie?

19.7.2016 ,

Líbí se Vám fotografie, které pořídil na jezdecké akci některý z fotografů, který prezentuje svou práci prostřednictvím skupiny GALOPP-FOTO? Pak není nic jednoduššího, než nám zaslat žádost o sdělení podmínek, za jakých dostanete svolení k použití Vámi vybrané fotografi, či celé sady, pro soukromé, nebo komerční účely. Věřte, že Vás cena takového foto výstupu vyjde v řádech deseti či sta korun.

Rádi bychom se tímto oznámením vyvarovali situací, které se již několikrát opakovaly a spočívaly v naší výzvě o stažení neopravněně použitých fotografií, ať už s logem GALOPP-FOTO, či bez něj, na webových stránkách či sociálních sítích. Pokud po takové výzvě nedojde k okamžitému stažení fotografií, jsme nuceni ve prospěch zachování autorských práv vystavit fakturu, na které se promítne nejen honorář pro autora fotografie, ale i částka za urgenci, kterou jsme byli nuceni učinit a ta již bude v řádech tísíců.

Jediným povoleným sdílením je přímé sdílení fotografií z Facebookové stránky GALOPP-FOTO na vlastní profil. K této formě jsou právě publikované fotografie určené, nikoli však ke stažení a k nahrání fotografií, kde nemáme možnost jakkoli jejich užití kontrolovat a získat tak i zpětnou vazbu od těch, kteří si fotografii prohlédli.

Zamyslete se tedy, prosím, na tím, že autorské fotografie neslouží ke krádeži.

Váš tým GALOPP FOTO!