Hey, this photo is ©

Foto článek: Jaký byl halový polo turnaj?

19.7.2016 ,

O víkendu 23.-24. listopadu jsme měli možnost navštívit halový polo turnaj pod vedením GILL POLO CLUB. Tento turnaj byl věnován začátečníkům, kteří jsou členy POLO AKADEMIE.

Polo se prozatím nedostalo do povědomí příznivců jezdectví v České republice, je však jen otázkou času, než si získá své nadšence, protože se jedná o velmi nevšední zážitek. V roce 2000 k nám polo přivezli Naveed a Šárka Gill. První český polo klub – Prague Polo Club – u nás založili v roce 2008, nyní známý jako GILL POLO CLUB. Rodina Kinská poskytla pro tento rozvíjející se jezdecký sport perfektní zázemí v podobě hřebčína Ostrov, který prošel v roce 2010 rozsáhlou rekonstrukcí.

Polo turnaj, byl rozdělen do dvou dnů, během kterých předem vybrané skupinky hráčů sehrály mezi sebou utkání. Z těchto utkání se poté vítězové utkali ve finále, které proběhlo v neděli v podvečer. Po velmi vyrovnaném boji ve finále zvítězila dvojice Avengers nad dvojicí Tiburones. Třetí místo pak vybojovala dvojice El Equipo nad skupinkou Polish Cavalry.

GILL POLO CLUB tímto turnajem připravil pro všechny diváky opravdu netradiční zážitek v podobě úžasné podívané, ale i bohatého pohoštění a povídání o historii pola. Ze své pozice fotografky mohu říci jediné: Těším se na další polo turnaj!