Hey, this photo is ©

Foto článek: A kdy přijdeš fotit? Až naprší a uschne…

19.7.2016 ,

Chcete vyrazit na focení a chytit to správné počasí, nebo naopak chcete vědět, zda si na víkendové závody přibalit pláštěnku? Našli jsme pro Vás jednoduchý návod, jak na to, v podobě dvou velmi přesných předpovědí, které Vám odpoví na otázku „Jak bude…?“.

Předpověď počasí

Pokud máte s plánováním termínu vhodného na focení koní volnou ruku, pak není nic jednoduššího, než si vybrat ten správný den podle předpovědi na „yr.no„. Po zadání místa, kde focení plánujete, se Vám zobrazí přehled počasí na dnešní den a následující dva dny. V přehledu naleznete kompletní informace o tom, jak bude v daném časovém úseku, jaká je predikce srážek a jaký bude foukat vítr. Pokud Vám přehled předpovědi nestačí, můžete využít pokročilejší funkce „Hour by hour„, kde naleznete přesný popis hodinu od hodiny, jak se počasí vyvine. Jestli Vás zajímá dlouhodobá předpověď, naleznete ji v levém menu pod odkazem „Long term„. Prima, že? :-) Tento norský web používám už několik let a mou říct, že se člověk na jejich předpovědi může spolehnout, nejvíce mě na tomto webu však baví rozmanitost a možnost dohledat si opravdu přesné místo po celé zemi.

Sluníčko, popolez maličko!

Odkud vlastně sluníčko vyleze a kdy bude zapadat? Tak to Vám pomůže zodpovědět další z výborných webů „Suncalc.net„. Za pomocí tohoto šikovného webu zjistíte, v jaké pozici se bude slunce nacházet v konkrétní hodinu na Vámi vybraném místě, kdekoli na zemi. Můžete se tak dokonale připravit na focení koní při západu slunce, aniž byste přišli pozdě, nebo naopak při rozbřesku, bez toho, aby Vám budík zvonil zbytečně o dvě hodiny dříve. :-)

Líbil se Vám tento článek a chcete dostávat další přímo na Váš e-mail? Napište si o ně: galopp-foto@email.cz